Hurda Kablo Kablo Hurdası Alan Hurdacı

Hurda Kablo Kablo Hurdası Alan Hurdacı

Hurda Kablo

Kablo Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Kablolar hayatımızın her köşesinde her yerindedir. Teknoloji çağının iyice yerleşmesiyle beraber elektronik eşyalardan tutun da ev hayatında ki tüm elektrikli cihaz kullanımında kullanılır. Kurşun kablolar, bakır kablolar, kalay içeren kablolar, SWA örülü kablolar, parlak kablolar, pirinç malzemeli kablolar, pamuk örülükablolardan yararlanmaktayız. Kablo dışarıdan sadece plastik olarak görülse de içerisinde çeşitli iletken malzemeler barındırmaktadır.  Zaman içerisinde yıpranan, kırılan, eskiyen ve deforme olan kablolar yerini yenilerine bırakırken oluşturduğu hurda birikintisi de bizi geri dönüşüme katkı sağlamamıza sağlar. Kablolar özellikle yalıtım, elektrik ve izolasyon gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 

Hurda Kablo Nedir?

Hurda kablolar başlıca eskiyen gerekli verim alınamayan çöp konumuna gelmiş atılmak üzere olan kablo türüdür. Toplumun en küçük birimi ev yani aile ortamından başlayarak her kesimin kullandığı çeşitli cihazları aktif hale getiren. Kablolar belli bir zaman sonra deforme olup hurda konumuna gelmektedir.

Hurda kablolar çöpe atılmak yerine geri dönüşümü yani hurda kablo alan firmalara satıldığı takdirde satıcıya parasal anlamda kar sağlarken aynı zamanda çevreye karşıda yapılan bir iyilik olarak nitelendirile bilmektedir.

Kabloların içerisinde bulundurduğu çeşitli malzemeler kabloların değerini hurda konumunda fazlasıyla arttırmaktadır. Kablo yapımın da en çok kullanılan dış malzeme olarak plastik geri dönüşümü elverişli uygun bir malzemedir. Hurdaya giden kablolarda ilk olarak plastik geri dönüşümü sağlanırken içerisinde ki değerli maddelerden biri olan bakır, hurda konumundaki diğer eski eşyalardan daha değerlidir.

Şanlı hurdacılık olarak kablo hurdası alan firmamız güvenilir İstanbul Hurdacılık sektöründe her gün değişen güncel fiyatlar doğrultusun da güncel fiyatlarla hurda kablolarınızı almaktayız. Gelişen teknoloji ve yeni kentsel hayatın kurulumuyla her gün milyonlarca metre uzunluğunda kablo içinde ki bakır ve alüminyum hurda konumuna gelir.  Her hangi oluşan bir elektrik arızası ise metrelerce kablo işlevini yitirir ve hurda olurlar. Doğal çevrede uzun yıllarca yok olmayan kablo hurdalarını firmamıza yani Şanlı Hurdacılığa getirerek hem kar etmiş hem de doğal çevreyi korumuş olursunuz.

Hurda kablosu alan diğer hurdacılara oranla Şanlı hurdacılığı tercih etmeniz durumda alım ve satım işlerinde fiyat konusunda sizlerle yardımcı olmaktayız.

 

 

 

 

 

admin

    Bir Cevap Yazın

    Call Now ButtonHemen Arayınız